Funkční prádlo

Funkční prádlo nebo též termoprádlo je oblečení vyrobené ze speciálních přírodních nebo syntetických materiálů, které dokáží účinně odvádět tělesnou vlhkost (pot) do okolního prostředí. Tato schopnost je dána vlastní konstrukcí vláken a rovněž strukturou pleteniny. Icebreaker merino je přírodní vlákno pocházející ze srsti ovcí, které žijí vysoko v novozélandských Jižních Alpách – teploty zde v parném létu dosahují až 35°C a v zimě padají až na -20°C. Pokud by vlákno nefungovalo, zvířata by v tak extrémních podmínkách nepřežila.

Funkční prádlo je základní vrstvou celého vrstveného systému oblečení

Funkční oblečení najde své uplatnění při všech sportovních aktivitách v hale i v přírodě. Kromě toho si ale získává stále větší a větší oblibu i v mnoha pracovních činnostech, zvláště všude tam, kde se člověk často a střídavě potí a současně se potřebuje chránit před chladem apod.

Proč nosit Icebreaker merino?

Tradiční vlna

Tradiční vlna byla hřejivá, ale byla také těžká, objemná a škrábala. A trvalo věčnost, než uschla. Nevěděli jste, co je to utrpení, dokud jste nestrávili den ve spodním prádle vyrobeném ze staré dobré vlny. Nikdy k sobě tak krutí nebuďte.

Syntetika

Syntetické materiály jako polyester jsou sice lehči a levnějši, ale jsou take neprodyšné a vysoce hořlavé, zapáchají a špatně izolují. Od vlákna, které nevzniklo v přírodě, ale v laboratoři, nic lepšího ostatně ani nemůžete očekávat.

Merino Icebreaker

Horské merino v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti tradiční vlny a syntetických materiálů. Jeho jemná, měkká vlákna jsou prodyšná, odolávají zápachu, snadno se udržují a neškrábou. Zdá se, že příroda měla své řešení odjakživa.